Ana Sayfa » Genel » 15 TEMMUZ

15 TEMMUZ

15 temmuz gecesi sehadetin tekrar dirilişi idi ülkemizde Ömer halis demir gibi yiğitlerin cenk meydanı idi.Uhudda , bedirde , tebuk’de , Mekke’de müminler nasilki din , vatan , namus için mücadele verdiyse bu ülkenin gazi v e şehitleri de öyle mücadele verdiler.

Allah’a Hamdu senalar olsunki ülkemizi sindiremediler.

Allah yolunda öldürülenleri sakın ölü zannetme! Aksine onlar diridirler ve Rableri yanında rızıklanmaktadırlar.

O şehitler, Allah’ın kendilerine bağışladığı nimetlerle sonsuz bir mutluluk duyarlar. Arkalarından gelecek olup, henüz kendilerine katılmamış olan mücâhid kardeşleri adına da: “Onlara hiçbir korku yok, onlar asla üzülmeyecekler” müjdesiyle sevinirler.

Munafiklar ne kadar çok olsada müminler dirayetini gösterdi ve la galibe illallah yani galip olan Allah azze ve Celle ve onun davası olduğunu ispatladılar.Canakkaledeki ruh kalplere siyaret etti topsuz tufeksiz taarruza karşı dur dedi.Onlari burada anabiliyor olmak dahi onlara vefamizin , duamizin göstergesi olsun.Allah azze ve Celle bizede o kutlu şehitliği nasip eylesin.

Yine onlar, Cenâb-ı Hakk’ın kendilerine olan büyük lütfu ve ihsânıyla sevindikleri gibi, ayrıca Allah’ın, mü’minlerin mükâfatını zâyi etmeyeceği yolundaki va‘dinden dolayı da büyük bir sevinç duyarlar.” (Al-i İmran 3/169-171

O gece havaalanlari , askeri alanlar her yerde tekbir sesleri yükseldi.İstanbulda başlayan apansız hareket şehit ve gazilerimizin ve sair müminlerin  mücadelesi ile püskürtüldü.

Resûlullah (s.a.s.) şöyle buyurur: “Cennete giren hiçbir kimse, yeryüzündeki her şey kendisinin olsa dahî dünyaya geri dönmeyi arzu etmez. Sadece şehit, gördüğü ileri derecedeki itibar ve ikram sebebiyle tekrar dünyaya dönmeyi ve on defa şehit olmayı ister.” (Buhârî, Cihâd 21; Müslim, İmâre

 

Sizlerden ricamız Fatiha okumaniz onların efradına hediye etmeniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.