Ana Sayfa » GenelSohbet » DİNİ CHAT DİNİ SOHBET

DİNİ CHAT DİNİ SOHBET

DİNİ CHAT DİNİ SOHBET ODALARI

duabahcesi ile ilgili görsel sonucu
Duabahcesi.net sohbet odaları

 

 

     Dini chat, dini sohbet duyarlılığı ile insanlara özgün düzeyde ulaşmış ilahi veziceler, islam dünyasının sorunlarına kaynak niteliğinde indirgenmiş sohbet ve hadislerle ışık tutan sünnetin kaynağıyla beslenmektedir.

     Hayatın büyük bir merhalesi, insanın Yaratılışının temel gayesi, ayet ve hadislere yön veren dini sohbet ile insanoğlunun dünyaya neden ve niçin geldiğine yönelik oluşan tutumları özgün chat duyarlılığı ile kaleme alan Duabahcesi, her insana verilen bir değerin de ayrı bir merhalesini kaleme alır. Müslümanlığı, inanç düsturunun temel menkıbesi olan İslamiyeti en ince duyarlılıkla kaleme alır. Bu sebeple arkadaşların hafızlık ve İslam bilgisinden faydalanmayı temel olarak kendine yer edinir. Dini sohbet ve dini chat ile insanlar kendilerini islam’ın ne derece üstün bir din olduğunu ortaya koyar. Bilgi birikiminin verdiği paylaşımlarla bilineni ortaya koyup, karşı tarafa empoze edilerek bilinenin daha da güçlü bir şekilde kalbe nakşedilişine zemin hazırlar. Cahillik ve putperestlik düşüncesini, ateist bir düşünceyi reddeden İslamiyet insanlara Kur’an ışığında bir merhale hizmetini emretmektedir. İbadet ve tâat düşüncesini bizlerin yaratılış gayesi olduğumuzu bir kul olarak dini sohbetler ile kazandıran en büyük ilim sanatı bilgeliğin öngörüsü olan Dinimiz, daha ne kadar da eksik olduğumuzu da bildiğimiz sandığımız ilimle ortaya koymaktadır. İlim ve Kur’an birbiriyle yakından ilintili, yani ilişkili olan bir ab-ı hayat çizgisidir. Bu çizgiyi yakalamak İslamı ve Kur’anı en iyi şekilde öğrenmek ve hayatımıza uygulayarak mümkündür. Cahiliyeti ayaklar altına alan bu ilim dini sohbet, dini chat ile konuşularak da insanlara örnek niteliğini ele alır. En güzel, en güzel faydalı ilim nitekim paylaşılan ilimdir. Kim bildiğini insanlara doğru şekilde yansıtır, insanlara Peygamberimizin gösterdiği yol olan Sünnet ve Hadis boyutunda yardımcı olursa aynı zamanda da en hayırlı bir ibadeti de yerine getirmiş olur. Çünkü anlatmak, insanları bilgilendirmek de ilimin vermiş olduğu bir ibadettir. İbadet zuhuru yalnızca namaz kılıp, islamın şartlarını yerine getirmekle olmamaktadır. Aynı zamanda insanlara aydınlatıcı bir yol niteliğinde sohbet düzeyiyle de ibadet edilir, bir yola asfalt döküp de insanlık adına yapılan merhaleyi kolaylaştırmak da aynı zamanda bir ibadet ve sadakadır. Bu sebeple dini sohbet ile olan sohbetlerimizi daha samimi, bildiğimizi anlatma fikrimizi daha esaslı bir şekilde ortaya koyabilmeliyiz. Bir konu üzerinde de vakıf olmadığımız bir düşünceyi de bağnaz bir iradeye sahip düsturla ortaya koymamalıyız. Öğrenmeliyiz, sormalıyız, düşünmeliyiz, bilmediklerimizi araştırmalıyız. Doğru ve esaslı dini sohbet, dini chat bu düşünce ile ortaya konulur ancak.

     Bu düşünce ile Rabbimin hidayetini, rahmetini, bize olan sevgisini anaraktan daha da iyi bir sohbet ve rahmetle Rabbimin huzuruna çıkabileceğimizi yaptığımız dini sohbetler de bulma ümidi ile düzeyli dini sohbet ve dini chat ilim yolunda bizleri birbirimize kenetleyecektir.

DİNİ CHAT DİNİ SOHBET” üzerine bir yorum

  1. Sunucumuzun en sempatik olan sayin Hami..yazini cok beyendim gayemiz ayni goruste bi cati altinda toplanmamiz bizi bi arada toplayan Ehil ve sen Rst gibi bi cok sunucumuzda olan arkadaslara tsk ediyorum..bu guzel sohbete sebebiyet verdikleri icin kalbimdesin Lion tum sunucu muzda bulunan arkadaslar bu cati altinda toplanmamiza sebeptir herkere tsk ediyorum iyki varsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir