Ebedi İnsan Kimdir

Müslüman Kardeşlerim Ölümden Sonra Bizler Ebedi Bir Yaşam Sürecekmiyiz Süreceksek Eğer Nasıl Ne Hangi,Durumlarda Olcuaktır,

Allah’ın ebedi olması, kendi zatının bir özelliğidir. Cennet, cehennem ve içindekilerin ebedi olması ise, Allah’ın ebediyen var etmesiyle devam edecektir.

Bizler Bu Dünyada Baki Yaşayan İnsan Olmucağaz Onun İçin Yaşayış Ve Yaşntı Şartlarını Gözden Geçirmeliyiz İnsanlar İle Yaşadığımız Hayatın Derğini Bilip Ona Göre Bir Hayat Geçirelim inş.

İşin gereği hayatı ciddiye aldığımız kadar ölümü de ciddiye alabilsek hayatımız daha kaliteli olacaktır…

Ölümle empati yapmıyoruz. Çünkü ölüm sempatik değil… Soğuk ve sıkıcı bir yüzü var… Ölümü görmemezlikten geliyoruz… Nasıl olsa öğrenmişiz, ölenle ölünmez ya! O halde hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayabiliriz(!)

Ebedi İnsan Kimdir” üzerine bir yorum

  1. İnsanoğlu’ nun faniliğini mutlak kabul ettiği tek gerçek ölüm değil mi? Ölüm ve ahiret olmasaydı insan kibir denizden boğulur. Egosu zirve yapar. Merhamet i yok olurdu. Hayatı ahirete hazırlık için yaşayabilseydik, bu kadar zalim olmazdı insan denen varlık. Kısa çöp uzun çöpten hakkını alacak ken zalimler nasıl bu denli hak geçiriyorlar. Akıl alır gibi değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir