Ana Sayfa » GenelŞiirSohbet » Hediyeleşmek Sünnettir

Hediyeleşmek Sünnettir

Sevdiğinize en son ne zaman bir hediye aldınız ya da en son ne zaman güzel bir söylediniz bilmiyorum. Ama kişinin sevdikleri yani yakın çevresi dışında olan birinden hediye alması kadar güzel bir şey yok bence.

Hediyeleşmek sünnettir. Peygamber efendimiz s.a.v “Hediyeleşin, çünkü hediye sevgiyi artırır, kalpteki kötü hisleri giderir.” (Hadis-i Şerif, Kütüb-i Sitte) diyerek bize hediyeleşmenin önemini vurgulamıştır. Ki hatta şunu da hatırlatmak isterim, hediyeyi hediye etmek de sünnettir.

Şimdi resimdeki kaktüsün hikayesine geleyim. Resimde gördüğünüz küçük ve şirin kaktüs bana bir hasta yakını tarafından hediye edildi. Bir çok hastadan hediye gelmişti de, bu hediyeyi özel kılan şey getiren insanların maalesef toplumun büyük çoğunluğu tarafından hor görülen, aslında sizden bizden farkı olmayan, halk arasında “çingene” diye tabir edilen bir grupta yer alan hastam tarafından getirilmesiydi. Sözde takım elbiseli makam mevki sahibi bir çok insanın, halk arasında elit grupta yer alan bir çok hastanın hadlerini bilmez tutumlarının yanında, hakir görülen bu sınıfta yer alan insanların aslında herkesten daha çok insan vasfını taşıyabileceğini belirtmek istedim.

 

Sevdiklerinize, sevenlerinize çevrenizdeki insanlara elinizden geldiği kadar küçük büyük demeden alacağınız en ufak bir hediye bile sizi de onları da fazlasıyla mutlu edecektir.

Sizler de ara sıra aile hekiminize hediye verin, onları mutlu edin 🙂

Tabi sitedeki adminleri de unutmayın, her yerde hediye hep hediye 😀

Hediyeleşmek Sünnettir” üzerine bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir