Ana Sayfa » İslami Makaleler » İdeal Sohbet İslami
Ideal Sohbet Islami

İdeal Sohbet İslami

İdeal Sohbet İslami Hakkında Beyin Fırtınası

İdeal Sohbet İslami konusu da nereden çıktı dediğinizi duyar gibiyim. Benim makalelerim hep bir amaca hizmet, bir sonuca ulaşmak için yazılan makalelerdir. Google arama motoruna “İslami Sohbet” yazdığınızda, bu akıllı arama motoru size sayfanın altında bir takım öneriler sunar. Kullanıcıların yaptığı bir arama şeklini, yani “İdeal Sohbet İslami” konusunu ele almaya çalışacağım. Bir de şunu belirtmeden geçemeyeceğim, benim yazdığım konuların hepsi tamamen kendi içsel düşüncemin bir ifadesi olarak ekrana yansımaktadır. Kesinlikle kopya içeriğe karşı olan birisiyim. Bir çok sohbet sitesinde, makalelerin sonunda “KaRa” nickini görmüşsünüzdür, işte o meşhur KaRa benim. O makaleler elbette belli bir ücret karşılığında yazdığım makalelerdir. Fakat duabahcesi.net gibi benim için ayrı bir öneme haiz sitelere yaptığım katkılardan kesinlikle herhangi bir ücret talep etmem.

Duabahcesi.Net Sohbet Odalarında Bir Konu Paylaşma Niyetin Var

Harika bir fikir gibi görünüyor. İdeal bir konuya başlamak istiyorsun. Büyük ihtimalle ortaya atacağın konuya destek verileceği gibi, muhalefet edenler de mutlaka çıkacaktır. Çünkü sohbet sitelerinin doğasında bu hep vardır, var olacaktır. Kendine güveniyorsan, konuna hakimsen, daha önceden bir ön araştırma yaptıysan herhangi bir endişeye kapılmana gerek yok. Sadece kendin ol, doğal ol gerisi mutlaka gelecektir. Fakat yukarıda da belirttiğim gibi, siz aklınızdan geçenleri yazı olarak ortaya döktüğünüz andan itibaren, tüm katılımcılar ağzı açık şekilde sizi takip etmeyecekler, araya mutlaka gireceklerdir. Bu yüzden sabırlı ve hoşgörülü olman gerekir. Aksi halde kontrolünü kaybedip, yazmak istediklerini de yazamazsın.

Sohbet Esnasında Karşılaşılabilecek Bazı Tuhaflıklar

Gündelik hayatta muhatabımızın yüzüne, gözlerine baktığımız, onun jest, mimik ve sesindeki vurgulara hakim olduğumuz halde bile sohbet bazen kontrolden çıkar. Çünkü belli bir zaman geçtikten sonra, karşımızdaki kişiyi neyin motive ettiğini kestiremeyiz. Hatta onun bazı tuhaf davranışlarına katlanmak zorunda kalabiliriz. Kimisi gözlerini sizden kaçırırken, kimisi edep sınırlarını zorlayarak burnunu karıştırabilir. Chat sitelerinde ise durum biraz daha karmaşıktır. Kimin yazılarınızı takip ettiğini, kimin sizinle alay ettiğini kolay fark edemezsiniz. Bazıları sizi açıkça yargılayıp, yazmanıza engel olmak isterler. Hatta daha da ileri gidip “Burası Cami Değil, Sen de Vaiz Değilsin, Bu Konuları Buraya Neden Yazıyorsun?” şeklinde tepki verebilir.

İdeal Sohbet İslami Dinleme Sanatı

Gerek gündelik hayatta olsun, gerekse chat sitelerinde olsun, kişiler arasındaki muhabbetler hem size, hem karşınızdakine özgü bir dinamizme sahiptir. Bu makalemizde beşeri münasebetlerin en tepesinde yer alan sohbet, muhabbet, istişare, danışma akışlarını yüzeysel olarak ele almaya çalıştık. Anlatmaya çalıştığım şey, alışkanlıklarımızın, ortaya koyduğumuz tuhaflıkların insan ilişkilerini nasıl ve ne şekilde etkilediğidir. Fakat insanları dinlemek gerçekten başlı başına bir sanattır. Onların duraklamalarını, kurdukları cümlenin şeklini, sesindeki iniş çıkışları mutlaka iyice takip etmelisiniz.

Sohbeti Baltalamaya Çalışan Troller

Tam konuya odaklandınız, iyice hazırlandığınızı düşünüyorsunuz ve o heyecanla sohbetinize başladınız. Fakat sağ tarafta “Trol” olarak tanımladığımız bazı kişiler kendilerini sohbete dahil etmek için Jokerlik yapmak isteyecektir. Daha siz cümlenizi tamamlamadan ortaya atlarlar. Bunlar bu konuda adeta master yapmış gibidirler ve sinirlerinizi yerinden oynatmak için oldukça profesyonellerdir. Sakın bu kişilere uyup ta, haklıyken haksız duruma düşmeyin. Duabahcesi.net sitesinin birbirinden değerli ve dikkatli yöneticileri, adamla şalgamı ayırt edebilecek yetiye ve ferasete sahiptirler. İdeal sohbet İslami konumuzun sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir başka çarpıcı konu başlığında görüşmek ümidiyle sağlıcakla kalınız.

Farklı Konu Başlıklarına Göz Atmak İster misiniz?

İdeal Sohbet İslami” üzerine 2 yorum

  1. Kara kalemine sağlık.. Çok güzel Dile getirmişsın.. başarilarinın devamını dilerim.. İlahiler ile Keyifli Dini Sohbet Ortamı duabahcesi Sohbet odaları içerisinde tamamen sevgi ve saygı çizgisinde konuşmalar sürdürülmektedir. Bildiğiniz üzere din oldukça hassas bir konudur. Herkesle aynı görüşlerde olmayabilirsiniz. Bu nedenle de karşılıklı münakaşaların büyümemesi adına adminler daima tetikte beklerler. Böylece ortam gerilmeden duruma müdahale ederek sohbet ortamını yumuşatırlar. Sizler de keyiflii bir şekilde dini sohbetinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir