İnsan Kaderini Nasıl Yaşar

Kader İnsanın Doğumdan Ölüme Yaşadıkları Ve Yaşacakları İle Başlayıp Toprağa Kadar Giden Hayat Hikayemizi Anlatan Bir OLaydır Bazıları Kadere,İnanmaz Bazıları Kadere İnanırlar Onun İçin Bizler Seviyeli Saygılı Bir Hayat Sürerek Bu Uzun Yolumuzda Hayatımıza Şekil Verelim Ölümden Sonra Arkamızdan Dua Edidcek İnsanlar Bırakalım.

İkinci kısım kader ise, irademize bağlıdır. Biz neye karar vereceksek ve ne yapacaksak, Allah ezeli ilmiyle bilmiş, öyle takdir etmiştir.

Kalbimiz çarpıyor, kanımız temizleniyor, hücrelerimiz büyüyor, çoğalıyor, ölüyor. Vücudumuzda, bizim bilmediğimiz birçok işler yapılıyor. Bunların hiçbirini yapan biz değiliz. Uyuduğumuz zaman bile bu tür faaliyetler devam ediyor.

Ama şunu da çok iyi biliyoruz ki, kendi isteğimizle yaptığımız işler de var. Yemek, içmek, konuşmak, yürümek gibi fiillerde karar veren biziz. Zayıf da olsa bir irademiz, az da olsa bir ilmimiz, cılız da olsa bir gücümüz var.

Bizi Goog Le Aramalarında: islami sohbet,dini sohbet,islami chat,dini Bilgiler OLarak Arata Bilir Bizimle Birlikte Hayatnıza Renk Kata Bilirsiniz Unutmayın Size Bir Dua Kadar Yakınız.

İnsan Kaderini Nasıl Yaşar” üzerine bir yorum

  1. Kader Allah’ın takdiri , kulun tercihleri ile süregelen hayat dediğimiz yolculuk. Bazen kadere isyan eder insanoğlu neden bu kadar kötülük- savaş- zalimlik diye . Bilmez ki mazlumun da zaliminde imtihanı aynı döngüde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir