Ana Sayfa » Genel » Keskin sirke küpüne zarar…

Keskin sirke küpüne zarar…

Yoksul ama cüretkar naif ama asi nasıl bir kalbe sahip olmak ister ki insan , hep bir teşbihtedir anlatımlar kendine benzeyen çok azdır şükürsüzlük doymak bilmeyeni aramaktır.

Aslında hazine kendi içindedir aramak derdine düşenlerin bulduğu hane uhrevi sırlarla dolu yaşam kalitesine bakar hayatta çizgilerimiz kalınlaştıran izahatların tamamı veciz bir emrin ifasına bakar takıldığımız yer kendi ayaklarımızın üzerinde duramama yenilgisinden gelir.

Diyelim ki huzur arıyoruz bu gönül kapısını kırk kez zorlamaktan daha Efdal olan  o gönüle huzurun nerede olduğunu anımsatmak kafi olacaktır.

Çünkü kalbe bizim atiyelerimizi taşıyabilecek kadar yer verilmiştir almak istemeyenler başka baharın gelmesini bekliyordur.

Bizim derdimiz aslında kimseye yolunu çizmek değildir çıktığı yoldan ayrılmamasını sağlamaktır, fakat bununda yolu müessir olduğumuz kalpte kendi gönül hanemize girecek misafir için hazırlık yapmaktır.

Tefekkür ehli bu konuda yaradılış gayesinin hadimidir.

Keskin sirkenin zararı küpüne dir baş aşağı olan suretleri mezarlıklarda görürsünüz işde insan kendini unutursa yazıldığı yer yazgısına seçim olur vesselam..

 

Anladimki tüm hicretim kendimden kendime imiş Muhyiddin arabi ks..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir