Ana Sayfa » Genel » KUDÜS

KUDÜS

Toprağın beyaz kefeni  , Bulut’un siyahi , güneşin karanlık gölgesi , kainatın inleyen sesi , bayrağın kızılı Kudüs.

Kudüs bizim mahremimiz , Kudüs bizim iffetimiz , Kudüs bizim  fikrimiz , zikrimiz her seyimiz.

Selahaddin eyyubi’nin sancağının şanı ah Kudüs ah ki ne ah..

Nasil geliyor kanlı aş boğaza , nasıl inilti yayıyor çocuklar ölüm naaslariyla

Bağır hadi uyanin ey müslümanlar diye haykır ! 

Birbirini yiyen 2.5 milyar müsluman nerede ? Ben söyleyim ;

Saltanat bırakmakta , dünya malına tamah etmekte , petrol için gayrı müslim ile iş tutmakta , yeni dünya duzeni için faiz lobilerini yaymakta , zulüm görünce üç maymunu oynamakta , vatan derdini kutsal sayarken ümmet derdini ayaklar altına almakta , dünyaya baş kaldiran zalime sessiz kalmakta , küfrün adetlerini yaymakta , dini islamin hükümlerini tevhidi bırakıp batıla uymakta  dahasinida siz dusunesiniz.

Hatırlatayım ey mümin ;

Bir gece, kendisine bazı âyetlerimizi gösterelim diye kulunu Mescid-i Harâm’dan çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allah eksikliklerden münezzehtir. O, gerçekten her şeyi işitmekte ve görmektedir.” (İsra 1)

Orası Hz peygamber sallallahu aleyhi vesellem ayak bastığı ve miraca yukseldigi yer.

Ey kavmim! Allah’ın size yazdığı kutsal toprağa girin. Sakın ardınıza dönmeyin. Yoksa ziyana uğrayanlar olursunuz.” (maide-21)

Orası Zekeriya as Hz Meryem ve Yahya as yeri.

Bunun üzerine rabbi ona hüsnükabul gösterdi ve onu güzel bir şekilde yetiştirdi. Zekeriyyâ’yı da onun bakımı ile görevlendirdi. Zekeriyyâ onun bulunduğu yere, mâbeddeki odaya her girdiğinde yanında (yeni) bir rızık bulur ve “Ey Meryem! Bu sana nereden?” diye sorar, o da “Allah tarafından” cevabını verirdi. Kuşkusuz Allah dilediğine sayısız rızık verir.” (Ali İmran 37)

O mâbedde durmuş namaz kılarken melekler ona şöyle seslendiler: “Allah’ın bir kelimesini tasdik edici, efendi, iffetli ve sâlih kullardan bir peygamber olarak Yahyâ’yı Allah sana müjdeliyor.( Al-i imran 39)

 

Ve isde onların halı ;

Allah’ın mescidlerinde O’nun adının anılmasına engel olan ve onların harap olması için çalışandan daha zalim kim olabilir? Aslında bunların oralara ancak korka korka girmeleri gerekir. Böyleleri için dünyada rezillik var, âhirette de onlar için büyük azap vardır.” (bakara 114)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.