Nefsim Dur Artık

Nefsim Dur Artık

Değerli Dostlar,Bir İnsan Din Kardeşine Faydası Olamuyorsa Ne Kendine Faydası Olur Nede İslam Alemine Faydası OLur İnsanın Nefsi Hep Bana Hep Bana Demez Çevresindeki İnsanları Yok Sayamaz Bizler Bir Olursak Vaar Oluruz Ayrı Olursak Yok Oluruz Dağılırız,Hatasıyla Kusuruyla İnsanız Neticede Hatasız Kul OLmaz Diyip Hataları Görmezden Gelen Nefsin Esiri Olmaktan Korkmalıyız.

Sevgi ile Nefsi yok Etme

Sevgi , en yüce ve ulu mertebede ,diğer ve değer bütün kelimelerin varlık çizelgesi hükmündedir . Sevginin yokluğu tesirsiz lugat varlığı ve dahi varlığın yokluk suretidir. şunu İzah Edelimki Helali haramdan gayrı bilmezsen , helalin de  seni kurtarmayacak. İsra/32 KONUŞACAK.(Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur.) Hesabını yaptığın hesaba hesap kattığın devrik terazinden bir gün adalet çıkarılacak, hesap senden sorulacak. Enbiya/47 KONUŞACAK.(Kıyamet günü için adalet terazileri kurarız. O zaman hiçbir kimse hiçbir haksızlığa uğratılmaz. Yapılan her işi, bir hardal tanesi kadar da olsa, adalet terazisine getiririz. Herkesin hesabını görmeye yeteriz.)

Düşmüş İnsanlar Bir Rant Derdine Zirve Olucam Bizde islami sohbet Zirvesinde Olmak İstiyoruz Bizler Sizlere Faydamız Dokunsun Diyerek İstiyoruz O Halde Bizde Varız Bu İslam Yarışında Bakalım Kim Bayrağa Eline Alıp Daha Hızlı Ve Bilim İle Koşucak ,Biz Bir Dini Sohbet Sitesinden Daha Fazlasıyız Dini Alet Edip Maddi İmkan Elde Etme Derdine Düşmedik Bizler İnsanı İnsan Olduğu İçin Sevdik O Halde Yapmanız Gereken DuaBahcesi.net Sunucumuza Girerek Burdaki Gayeniz Nedir Diye Sormalısınız Gayemiz Hakkın Rızasına Nail Olabilmek Ve İnsanların Daha Kaliteli Arkadaşları Olmasına Vesile Olmak İstiyoruz.

Nefsim Dur Artık” üzerine 3 yorum

  1. Hayatımıza giren her insan bizde ki giz leri ortaya çıkarır. Yeni edindiğimiz dostlar la kendimize doğru keşfe çıkarız. Emeğine sağlık Mehmet.

  2. Yazının bir başlığı var ama içeriği ile başlığı hiç uyumlu deği. İçerikte ne kastediliyor, melali verilen ayetlerin konu içindeki yerini anlaşılmıyor. bağlantısı yeterince yapıymamış. cümleler devrik ve sanki felsefe yapılmaya çalışılmaz ama mana bütünlüğü de sağlanamamış. Bence yeniden gözden geçirilmeli. Son bölüm zaten reklam. bu yazıda olmamalı. Maksat farkı ifade etmek ise ayrı bir başlıkta yazılmalı.

  3. Allah razı olsun Mehmet.. Fahr-i Kâinat Efendimiz (s.a.v)’in gayeyi mü’minlerin moral ve maneviyatını dinç tutmak adına bir metot olarak kullandığını da pekâlâ söyleyebiliriz… Manen tekâmül için uhrevi gayeler edinmek, sımsıkı bu gayelere sarılmak ve bu gayeler doğrultusunda tembellik, gevşeklik göstermeden koşuşturmak gerekmektedir. Allah rızasını gaye edinenlerden eylesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir