Ana Sayfa » Şiir » Seviyorum diyen Sahtekarlar

Seviyorum diyen Sahtekarlar

Sevmenin Aşk’ın adı kirlendi.
Seviyorum deyip!  gönül eğlendirenlere baktıkça sevmek artık diye bir şey’in varlığına inancımı yitirdim.
Her dalda konan her gül sandığı çiçeklere şiirler yazan gönülden bi haber darlara baktıkça acıyorum.
Nerede ?

O eski yarenler sevenler.

Nerede ?

O aşk için can verenler.
Şimdi kelimeleri inci gibi dizen eli kalem tutan sahtekarlar aymazlar türedi.

Şahsiyetsiz, sevgisinde omurgasızlar yüzünden  sevgiye de küstüm.
Nerede ?

O canan için can verenler.
Her çiçeğe na’ad okuyan Gül’e ihanet eden bülbüller türedi.
Sahte sevgiler; Ancak gülünür hallerine her gün bir başka sevgiye yelken açan acizler.

Seviyorum diyen Sahtekarlar” üzerine 3 yorum

 1. bir yazi ancak bu kadar açik ve ancak bu kadar buldozer gibi ezip geçerdi muhatabini….boyleleri icin ne gerekiyorsa denmis birde eksik yanlari kalmis sanki unutulmus….hani her gordugunu cicek sanip bulbul kesilenler bazen haksizmi diyorum hayeli gercek çölü ab-i hayat sanmakta öyle sevdalar öyle sevgililer türediki ….içinde yasadiği cevreyi konumu aileyi külturu ekonomiyi sosyal baskiyi tum bunlari kör bir noktata atip….!yAni yok sayip o bulbule seni seviyom ben diyen ler…..halbuki sevgi emek ister klasik sozumuz ama bu sevgi aile ici huzursuzluk o kadar mutsuz huzursuz bireyler türediki kime dokunsan bin ahh isitiyorsun..herkes soyle basliyor söze ben neler yasadim anlatsam roman olur…garip kafasi kellesinden kopanlarin hayati roman olmadida nefsine yenik dusen bizlerin hayati oylemi sanmam….herkes burda bir seyin pesinde kimi yalnizligini doldurmanin kimi imanini artirmanin kimi 3 5 çocugu geride birakip burda bir bekar hayati yasamanin kimi ilk adimlarini buralarda atiyor en çok onlara üzuluyorum yazık gercek sevgiyi bu sanacaklar….kimi kendini ariyir burda kaybettiği kendini kimi ise dengini arıyor burada insanin en buyuk imtihanı insandı yine.. pesinde kimi puştluk kimi gizlemeye çalışsa da belli ediyor kendini…kimi ağır abi rolunu oynuyor kimi essahtan adam…kimi essahtan abla kimi essahtan abi…Taki perde inene kadar…hep bir seviyede tutma telasi sohbeti aman dusmesin ))) hakikaten seviyorum diyenler mi sahtekar kendini en basit sekli ile sevdirenlermi yoksa kadin erkek senle dostta oluruz sirdasta diyenlermi sahtekar……bir sozum vardir benim…..Bir kizin en uzu yolu….onu seyredenler varken kahve tasidigi yoldur….diye ama simdi oylemi allah askina ne yollar var iki gunde gecip gidiyorlar ……adina siirler yazilacak güller kalmadi bu yuzden sadik yarim yalnizligimdir…..vessalam

 2. Bu yazıyı okuduğumda çok güzel ve anlamı acaba dedirtiyor bize de? sahtekarlar diyenler var mı acaba! Hayatımızda çok kişi oldu ve beli sebeplerden ötürü olmadı olmayınca da sahtekar mı oluyoruz çünkü seviyorduk gerçek anlamda seviyorduk onsuz nefeste alamıyorduk yazı yazan arkadaşın Emeğine Yüreğine Sağlık.

  1. Evet herkesin hayatına birileri girer muhakkak ki beşeriz neticede insan, İnsan sevmekte istiyor sevilmekte. Ama yazıda vurgulanan galiba gerçekte samimiyet ile sevenler değil.!
   Sadece sevgi sömürücüleri kasıt Allah-u alem..
   Sevgiyi yada sevgiye zaafı olan samimi kişilerin yaşadığı kırgınlıklar a değinilmiş ama gerekten düşündürtüyor.
   Demek-ki neymiş kolay kolay sevi yorumlardan sensiz ölürüm den dem vurmayacağız.
   Emeğine yüreğine sağlık Çınar, insanın kendi nefsine yönelip sorgulaması herkesin harcı değil bir erdemlik işi.
   Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir