Ana Sayfa » Genel » SONBAHAR MI?

SONBAHAR MI?

Hava serin Sonbahar rüzgarları üşütüyor.

Soğuktan üşürsünüz mahzunluk çöker  sessiz  bir ölüm kaplar doğayı sararan yapraklar uçuşur etrafınızda.

Yürürken kendini kendinize  sararıp yere düşen yapraklarla konuşursunuz. Bir ahh kopar derin bir iç çekişle kendi kendinize dertlenirsiniz hatırlarsınız sarı yaprakların yemyeşil zamanlarını.

Göklere yükselen o mağrur halleri rüzgarla dans edişlerinden eser kalmamıştır. Şimdi ayak altında çiğneniyorlar..

Oysa ne güzellerdi..

İyi hoş ben sarı renklerini de seviyorum renkten renge geçişlerini büzülmüş hallerini seyretmekte ayrı güzel. Sararmış yapraklara  damlayan gözyaşları ile söyleşmek hiçliğinizi hatırlamak DÜNYA  bir hancı biz Yolcu geldik gidiyoruz  zamanın hakikatini anlatır bize Sararan yapraklar.

Efkarlanırsınız hüznünüze hüzün katar sonbahar yaprakları. Üşüyen ellerinizi unutursunuz üşüyen burnunuz yanaklarınız üşüyen yüreğinizi daha çok hissedersiniz. Lafları sözleri soğuk insanlar sizi daha çok üşütür çünkü.

Bir hırka  bir palto ile ısınırsınız korunursunuz soğuktan.

Mesafe koyamadığınız insanlar zemherir soğuklarını yaşatır size. Yere düşmüş sararmış yapraktan beter hissettirir size kendinizi..

Havanın serinliği soğukları yüreğinize değmemesi dileğiyle.

 

SONBAHAR MI?” üzerine 6 yorum

 1. “Bir gönle Cemre düşünce dört mevsim bahar olur”hiç bilmedim seninle yazı kışı, sonunu baharın, hep bahardı mevsim..Sevginin hakikati yerleşince gönle dışarıda kışmış sonuymuş baharın yazmış ne yazar..”Mevsim huzur, mevsim hep bahar”.
  Dip not/ zemheriyi yaşayanın soğukluğu(sevgisizliği)seni üşütmesin. Al hırkamı örtün bırakıyorum şuracığa ısın, ısınsın o güzel yüreğin zemheriyi görmesin:)

 2. ne güzel başlamıştım okumaya 🙂
  hı dedim bu sefer sitemkarlık yok maşaAllah yazısında dedim , dedim de nazar değdirdim . çam ağaçlarının iğnesi gibi arada buklemler var onlarda tadı olsa gerek satırların 🙂

  emeğine gönlüne sağlık EhiL Allah razı olsuN…

 3. Akşam yemeğini yemiş öyle haberi izlerken üşüdüğümü fark ettim ellerimi okulda öğretmeni dinleyen öğrenci misali dirseklerimde birleştirirken bir webe bakıyım dedim ki yazını gördüm Azizem ))) aldım hırkanı çokta güzelmiş )) hemende ısıtı verdi tıpkı yüreğin gibi. )))
  Aklım sende yüreğim sende azizem anlık olur zemherir soğukları hissedişim senle hep baharda takılı kaldı mevsimler. :))

 4. Kışın zemheri soğuğu değildir aslında insanı üşüten.
  Bilirsin ki bahar gelince
  yeniden ısınır bedenin.
  Ama yüreğin üşüdüğü zaman
  Hiç bir bahar ısıtmaz seni,
  Hiç bir baharda
  tomurcuk açmaz.

  Yüreğin üşümesin ve yüreğindeki tomurcuk her zaman yeşillesin.

  Dipnot: Mesafe koyamadıklarımız zemheri soğuklar yaşatmaz. Yanında olan en güzel dostun Azize gibi ve yanında olmayanlar gibi…
  Yüreğine sağlık EhiL…

 5. Emeğinize yüreğinize sağlık paylaşmışlar çok güzel başarılarınızın devamını diliyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.