Ana Sayfa » İslami MakalelerSohbetTasavvuf » ALLAH’ı Zikretmen Seni Rabbi’ne yaklaştırır.

ALLAH’ı Zikretmen Seni Rabbi’ne yaklaştırır.

ALLAh in sıfatların idrak edinceye kadar okuyup anlamaya  çalışmak lazım.

Dostlar sıkıntı ve darlık hallerinde sakın ümitsizliğe düşmeyin.!!  

 

Belki bundan sizler için hayır vardır. Yada başka bir şey için gururlanmayasın. Buda helak olmana sebep olabilir.

Sadece ALLAH’a güvenip ona dayan.. Ariflerin şiirde yazdığı gibi güzeliklere ulaşırsın..        ‘’ALLAH’ın hoşnutluğunu hakiki kıblen olarak kabul et ‘’ der büyükler.

 

Arifin bir tanesi söyle karalamış.  ‘’ALLAh tan başkası sana yabancıdır’’ sende ALLAH’tan başkasına yönelme, sığınılacak  en güvenli kale zikrullahtır.  Bütün makamlar sana tecellidir deyip makamlara yönelme kendini ve bizi onlardan arındır. Şöyle söyle.!!

‘’ Benim için EY RABBİM zatından başkası yoktur.’’ bunu demekte ki maksat Allah-u Alem olaki kalbe manevi makamlara taleplerden heveslerden çok sadece Allah cc Rızası taleptir..

 

ALLAH’a güven ona yönel ve onun ismini zikrini kalbinden çıkarma. Çünkü gün gelir üzerine bastığın otlar gün gelir senin üstünde biter.  

Gün gelir masmavi gözlerin yemyeşil gözlerin  toprağın içine akar gider. Gün gelir herkesin sana imrenerek baktığı, Ya Rabb’i bu ne kadar güzel insan dediği tenin bedenin toprağın içinde kemiklerinin üzerinden akar gider..!

 

Sen sadece amellerinle kalırsın. O zaman şimdi arkasına sığındığın dostların sevdiklerin  paran pulun o gün sana fayda vermez seni o gün o elemli günde kurtaracak olan ALLAH’a ettiğin zikrin ve yakınlığındır.

Hadi sat şu sahte dünyaya kendini.!! hadi su üç kuruş para etmez  değerlerin arkasından koş..

Hadi ALLAH’ı hatırlamayan yada senden kacan,  arkadaşların peşinden koş koşabilir misin ?

Senin hidayetin ALLAH’ın elinde dikkat et, kalbin mühürlenmesin..!!!!

……

Rabbi’nin güzel ismini zikir eden dudaklar o güzel ismi anlatan gönül bedenin içinde dolaşan aşk ateşi ve Yaradanınla  beraber olduğun anlar, huzuru sükuneti hissetiğin anlar hepsi birer  hatıra geliyor.

Geceleri herkesin uyuduğu saatlerde karanlıkta hafif loş ışıkla seccadeni serip senden ayrılmayan ılık gözyaşılarını seccadenin üzerine dökerken ki halin ALLAH’a dua ettiğinde o güzel anlarını servetlere değişirmisin ?

Hayır hayır değişmezsin. ALLAH’ın sana verdiği nimetler bir tanesini bütün dünya bir araya gelse sana o bir nimet kadarını veremezler.!!

O zaman niçin zikirden uzak kalıyorsun. Sevdiklerinden niçin uzak kalalım düşün.!!.

 

Niçin ALLAH’ı anmaktan  ve habibini anmaktan uzak kalalım.. Dikkat etmek lazım dostlar

ALLAH bizi af etsin..

Yazı Tasavvuf odasından alınmıştır. Yazan arkadaşa Teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir