Ana Sayfa » Dualarİslami Kıssalarİslami MakalelerTasavvuf » Besmele’nin Sırları.

Besmele’nin Sırları.

Besmele’nin  Sırları.

O kadar çoktur ki anlatmakla bitmez.

Biz bunlardan sadece birkaç tanesini zikr edeceğiz. inşaAlah.

 

1-  Bir kimse yedi gün sabah namazı ardından veya ikindi namazının ardından, ( 786 )  kere Bismillahirrahmanirrahim der ! Allah’u teâlâ’dan:

Ya rabbi Peygamberimiz Muhammed Mustafa Aleyhisselam’ın hürmetine ve onun  ehlibeyti hürmetine benim Şu işimdeki  sıkıntıyı çöz  veya bu hacetimi ihtiyacımı  gider diye niyazda bulunursa, Allah’ın izniyle Hacet ve dileği yerine gelir,

 

2-  Biri  yatacağı vakit parmaklarıyla  ( 21 ) kere Bismillahirrahmanirrahim der ve uyursa malı hırsızlıktan, evi yangından, kendisi ansızın ölümden, felç ve nüzul gibi hastalıklardan korunmuş olur inşaALLAH.

 

3-   Bir kimse güneş doğarken güneşe doğru ( 600 ) kere Bismillahirrahmanirrahim derse ( ( ( 600 ) kerede salavat getirirse ummadığı taraftan bir zenginliğe nail olur bunu bir müddet devam etmek gerekir.

 

4-  ( 786 ) kere bir suya okunup da bu sudan muhabbeti istenen kimseye içilirse Allah’ın izniyle muhabbet bester ve içten vesveseli ise vesvesesi geçer şuuru yerine gelir hafızası zayıf olan içerse kuvvetlenir.

 

5-   Bir kimse hergün sabah namazından sonra ( 500 ) kere Bismillahirrahmanirrahim okumaya devam ederse olan  hadiseleri ve olacak olanları rüyasında görür.

 

6-   Bir tabak içine 40 defa Bismillahirrahmanirrahim yazılmış zemzem suyu yazısı silinerek bir hastaya içilirse, Allah’ın izniyle hangi hasta olursa olsun şifa bulur.

 

7-  Kağıda ( 35 ) defa Bismillahirrahmanirrahim yazılarak bir eve asılırsa bu evden her türlü ins ve cin şerri  ve Hayvanat zararı uzak olur.

 

8-  Muharrem’in birinci günü kağıda ( 130 ) defa Bismillahirrahmanirrahim yazılıp da üzerinde taşınırsa taşıyana ve yakınlarını ömür boyu hiçbir   hiç musibet gelmez..

 

9-  Evladı yaşamayan ve ya evladı olmayan Bismillahirrahmanirrahim 100 defa yazıp ta üzerinde taşırsa evladı olur ve uzun bir ömür sürer.

10-  ( 21 ) kere Bismillahirrahmanirrahim yazılıp da ayrıca ‘’Selamun ala Nühin  fil alemin’’  ayeti huruf-i mukatta ile yazılıp suya, zehirlenen kimse içilirse şifa bulur.

 

11-  Bismillahirrahmanirrahim’i ( 50 ) yazıp.! ( 150 ) kere Bismillahirrahmanirrahim okuyarak üzerinde Taşıyan’ın her haceti yerine gelir.

 

12- Bir kimse ( 14 )  gün oruç tutup, o müddet zarfında her namazın ardından ( 1000 ) kere Bismillahirrahmanirrahim okuyan Ruhani varlıklar la görüşür.

 

13-  Bismillahirrahmanirrahim’i daire içine ( 8 ) kere yazı etrafına ‘’ vellezine meahu eşiddau’’  Yazılı üzerinde taşıyan kimseyi bütün herkes sever herkese güzel  görünür Herkesin muhabbetine ve şayan olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir