Ana Sayfa » DualarGenelSohbet » Bir Gün Benim De Kısmetim Açılır Belki

Bir Gün Benim De Kısmetim Açılır Belki

Güzel bir gün. Sağlık ocağındasın. Hastalar gelip gidiyor. Bir yandan tansiyon ölçmeye gelmiş teyzeler, bir yandan şeker ilaçlarını yazdırmaya gelen amcalar. Bir tarafta çocuklarını muayene ettirmeye gelen babalar, bir tarafta bebeklerini aşıya getiren anneler. Günün ilk hastalarını muayene etmişsin, o ilk curcunayı atlatmışsın. Kesilmiştir ağlayan bebeklerin sesi, gitmiştir iğne korkusuyla muayene gelen çocuklar. Bir sessizlik hakimdir. Sen de her günkü gibi girmişsin duabahçesi ne, sohbeti takip ediyorsun.

Kapı açılıyor, tanıdık bir sima. Evet bu amcayı hatırlıyorsun, sürekli gelir hal hatır sorar ama bu gelişi bir farklıdır. Elinde tuttuğu çiçeklerin güzelliği gözlerine yansımıştır. Hoş bir sada ile yaklaşır yanına. Hocam bu çiçekleri size getirdim der. Bir yandan çok mutlu olursun, bir yandan da çok mahçup. Ama güzel bir andır o an. Duygulanırsın, hüzünlenirsin.

Eline alırsın çiçekleri, dalarsın derinlere. Nereden eser bilinmez ama düğünde gelinin attığı çiçeği yakalamış gibi hissedersin kendini. Galiba sosyal medyada dönen çiçek atma sahnelerinde kalmıştır aklın. Bağlantı kurar zihnin. Evlenme sırası bana mı geldi artık dersin. Sonra kör olasıca kısmetine dem vurursun sitem edersin. Bir yandan evlenme vaktinin gelmiş olduğunu her gün yüzüne vuran annen baban gelir aklına, bir yandan ne zaman tatlını yiyeceğim evladım diyen teyzeler, amcalar.

Galiba evde kaldık be amcam. Tekrar hatırlamış olduk evde kaldığımızı.

Bir gün belki bizim de kısmetimiz açılır der ve tüm evde kalmış site arkadaşlarımıza dua ederiz. Sizlerin de duasında yer bulabilmeyi ümit ederiz.

Hayırlı ve sağlıklı günler dilerim.
Bazılarınızın sevdiği, bazılarınızın hiç sevmediği; kimisinin tanıdığı, kimisinin varlığından haberdar olmadığı sohbet arkadaşınız Prozac 🙂

Bir Gün Benim De Kısmetim Açılır Belki” üzerine 4 yorum

 1. Her zamanki gibi gülümseyerek okudum yazdıklarını.
  Bazen de düşündüm.
  Seni duygulandıran işini yapıyor olmana rağmen insanların sana gösterdiği minnet vefa göstergesi ile gelen gül destesi.
  Hem çok güzel hemde çok duygulandıran bir an olmuş.
  Onur Mine – Çay Kahve Şarkısını hatırladım.
  Bizimle paylaştığın için tşkr ederiz. Bu arada en yakın zaman da mürüvvetini görme dileği ile 🙂

 2. yalın bir dille o kadar güzel bir paylaşım ki ; Mevla öncelikle mesleki hayatında başarılar nasib etsin inş. Rahman kolaylıklar nasib etsin.Sana gelen hediyede ki tebessümün , Mevlanın sana gönderdiği Kısmet dairesi ile hayatına atacağın hayır adımlarının , geçen ömründen ; kalan ömrün hayırlı olmasını cenabı Mevladan niyaz ederim.
  Rahman gönlüne inşirah nasib buyursun .
  Sevgi ve saygılarla

  Halid

 3. Düğünde gelinin attigi cicegi yakalamis gibi hissedersin 🙂 nasipten ötesi yok vardir vakti saati hayirli olsun yeter o vakit.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir