Ana Sayfa » Genel » Bir yudum SEVGİ için kirlenen Kalpler.

Bir yudum SEVGİ için kirlenen Kalpler.

Bir  yudum sevgiydi saf, temiz, dokunulmaya kıyılamayan..  Hayalindeki sevgiyi arıyordu. Nasıl bir sevgi tanımıydı böyle tarifi de yoktu. Belki okumuş olduğu kitapların tesiriydi de aradığı Aşk, sevgi Hz. Şems Hz. Mevlana gibi o okuduğu aşk’a müptelaydı.

Aşk dediği tenden uzak nefisten uzak bir şey olmalıydı. Kadın erkek sevgisinden uzak. Müridin Şeyhine tutkusu gibi bir şey olmalıydı. Dünde değil an’a  sığamayacak kadar büyük yarında hiç değil zaman ötesi bir şeydi olmalıydı..

Aşk neydi? O kadar büyük anlam ifade ediyordu ki Aşk onun için durmadan Aşk’ı anlatsa bitmeyecekti aslında, hülyalara dalıyordu iç sesini dinlerken..

Aşk’ı bulamıyordu bir yudum sevgi kurak toprağa dönen  kalbini ıslata bilirdi belki. Issız kum çöllerinde gibi hissediyordu kendini.

Yalnızdı o yalnızlıkta kendini çölde  kurak, susuz , sıcak, bazen zemheri soğuğunda gibi hissediyordu.  Bir yudum sevgi susuz kalmış kuraklaşan gönlüne hayat verebilirdi belki…

O arayışta sözlerin büyüsüne vuruldu, raks eden sözler cezbeden en  ahengi dansını ediyordu adeta. Tılsımlı sözlerin raks edişine kaptırdı kendini. O tertemiz sözler kirlenmiş kalbin elçisiydi.

Bulamadığı Aşk’a  sanki bu sözler onu taşıyacaktı. Bu sefer  evet diyordu doğru yerden yakaladım sevgiyi,  içine sinmeyen bir şeyler olsa da tıkadı kulaklarını işittiği iç sesine.  Her şeye rağmen  tereddüt ve korkularından soyutlanıp bir kalbe doğru adım atıyordu.

Bir yudum sevgi uğruna..

Bir yudum sevgi uğruna yıllardır iffeti  gibi sakladığı mühürlü sözlerini canım, aşkım, sevgilim, sözleri diline dolanıyordu, dilinin bağı çözmüştü adeta seviyordu sevmişti kendince masum bir his ile..

Bulduğu sandığı  suyun  serap’ sevgi hazinesinin  günah bataklığının olduğunu gördü. “Bir yudum sevgi uğruna kirlenmişti..”

Süslü  sözler aklını baştan alacak nameli iltifatlar başını döndürmüştü.. Oysa o temiz sandığı su lağım suyundan kirliydi,  hayat vereceği sandığı su ise ateşe dönmüş kalbini nedamet ateşi ile kavurmuştu.

Bir yudum sevgi için adeta sadece kalbi değil ruhu bedeni zihni dilini hatta her zerresini kirlenmiş hissetmişti.

Süslü ahenkli  sözler masumiyetinin temizliğinin  katili olmuştu..

“Belkide bu yaşadıkları hayatın  anti parantez idi. Şimdi ise noktayı koyacak ilahi emrin akıbetine gülümsemesini bekliyordu.. ”

Bir yudum SEVGİ için kirlenen Kalpler.” üzerine 2 yorum

  1. Günumuz insanin her yasta dustugu bir durum bu.sevgi ariyorum derken sevgizede olmak.aşkin bayginliginda sarhoş olmak.askta sevgide her insan bunyesinde farkli zuhur eder,yinede aşktan korkmamak gerek hernekadar aciyi tatsanda o duyguyu yasamak gerek,insana sabri heyecani, hulyayi hepsini bi anda yasatir ask.ve en son acisini duyarsin final boyledirgenelde.hayel kiriklikliginla yasamayi ogrenirsin yalnizliginla kalirsin ..haa buymus iste ask dersin digerleri ask’a kurek cekmekti yandiginla yakildiginla,yanildiginla,kalirsin.birdahada curret edemezsin.

  2. Ne kadar güzel tarif .Sanki kendimi buldum çok güzel.Her insan fıtri olarak sevilmek ister heleki karşı cins tarafından çok özel birisi olmasını ister ..Ama karşımıza bizim sevgimize layık saf temiz kalpli insan çıkmayınca birden herseye küstürür bizi ve o kutsal olan şeye inancımızı yitirttirir ne yazıkki…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir