Ana Sayfa » Genel » Biz bir tebessüme dünyaları sığdırırız.

Biz bir tebessüme dünyaları sığdırırız.

Meseleyi sorunu sadece çözmeye odaklanıp gayret sarf ettikten sonra çözümleyebildiğimiz kadarını görüp nerede tıkandığımızı anladığımızda   sorunu çözmüş oluyoruz.

Dünyayı dert edinenlerin dünya kadar derdi olur. Ne dert kalıcı ne sevinç..  Ya Baki Entel-baki Esma’sını düşünüp onda teselli bulmak en güzelli.

İnsan dertlerini  dert edinmeyi bırakınca, Allah’a tam teslimiyetle  tevekkül eder. Kader’e iman noktasında tam iman etmişse ve,  hayır ve şerrin Allah tan olduğuna tam inandığı anda artık, sorun denen şey kalmaz.

İnsan  musibet veya sorunla karşılaşınca ruhu  daralır, adeta yazın en kavurucu sıcağında susuz kalmış gibi kavrulur. Oysa ki derdinden feragat edenin gönlünü, ruhunu, kalbini inşirahın serin rüzgarı sarar.

Artık inşirah serinliği kaplar ruhunu, kalbini, bedenini.

Teslimiyet ve Tevekkül  rüzgarı bir tebessüme dünyaları sığdırır. Duruşunuzda sükunet, lisanınızda yumuşaklılık,  kalbinizde ferahlık hissedersiniz.

Vel hasıl kelam yazının başında eklediğimiz gibi, Biz bir tebessüme dünyaları sığdırırız.

 

 

Biz bir tebessüme dünyaları sığdırırız.” üzerine 3 yorum

  1. Eline yureğine sağlik Ehil çok güzeldi. Rabbim teslimiyetin Tevekkülün huzurunu yasatsin cümlemizede ınşaAllah.

  2. Amin Elnur cann demin yazını gördüm bu ra pek bakamıyorum, Özledim can inşaAllah iyisindir. Güzeldir güzel bakınca alem. Seni en güzele Emanet ediyorum can. Sevgiyle kal.

    1. Ehilim Allah (c.c) razi olsun iyiyim sükür, bende seni özledim görüşürüz inşaAllah. Güzel bakan güzel görür, güzel bakan hayatindan lezzet alır sevgilerimle Rabbime emanetimsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir