Ana Sayfa » Genel » ÇOK İYİ DÜŞÜNÜN!

ÇOK İYİ DÜŞÜNÜN!

ÇOK İYİ DÜŞÜNÜN!
Türkiye’de yaşam süren bir adam düşünün!

Diyelim ki bu adamın bir işi var ve aylık maaşı net 2000 lira. Müslüman olduğunun şuurunda olan ve katiyen de faizli krediye bulaşmayan bir adam bu adam.

Geçindirmek zorunda olduğu bir ailesi ve çoluk çocuğu var bu insanın.

Öyle ki babadan dededen atadan ya da nineden de herhangi bir miras kalmamış bu adama. Şimdi bu şartlardaki bir insanın kendisine ait bir evinin olabilmesi için ne yapması gerekir?

Diyelim ki ailesini geçindirmek için her ay 1000 liralık harcama yapsa ve bir kenara da 1000 liralık ev birikimi atsa. Bu gidişle bu adam kaç seneye ev sahibi olabilir?.. 1 sene biriktirse 12 bin TL. 10 senede 120 bin TL. 30 sene sonrasında ise ancak 360 bin TL. O da 30 sene sonra bu fiyata Türkiye şartlarında adam akıllı bir ev bulabilirse.

Peki, bir de aileme ait adam akıllı bir arabam olsun diye düşünürse ne yapması gerekir bu şahsın?.. Bir 5 sene daha yemeden içmeden yatırım yapması gerekir. – Peki bu adam şu an kaç yaşında?.. – 30 yaşında. – Kaç sene sonra ev sahibi oldu?.. – 30 sene sonra. – Kaç senede araba sahibi oldu?.. – 5 senede. – Yaş kaç oldu peki şu an?.. – 65 – Ömrü kaç sene bu adamın?.. – Taş çatlasa 70 80 90 sene… – Daha bir şey söylemeye gerek var mı…!

Dünya öyle bir dünya ki 65 yaşına kadar günde 8-10 saat çalıştırıp bir ev ve bir arabayı sana ancak yâr ediyor. Peki 80-90 senelik mutlu bir dünya için değil, Trilyon sene de değil. Sonsuz, kusursuz ve muhteşem bir Cennet için Rab-bin senden ne istiyor ? Tek bir apartman dairesi ve bir tek aile arabası için koskoca bir ömrü verdik ! Sonsuz bir Cennet için ? Akıl almaz bir Cehennem azabından kurtulabilmek için…

Ve Rabbimizin muhteşem Cemalini doyasıya seyredebilmek için ?

AKILLI İNSAN HANGİSİNİ SEÇER SİZCE ???

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir