Ana Sayfa » GenelŞiir » Gülümse.

Gülümse.

Gül…

Sabah olunca kalka bildiğinde gülümse..

Eşine çocuklarına gülümse.

Kapıyı açınca doğaya gülümse.

Karşılaştıklarına gülümse.

Hastanede yatmakta olanlara gülümse..

Yalnızlıklarını kalbine indir gülümse..

Duaya ortak ettiğin kişilere gülümse..

Yalnız görünsen de ; sana fısıldayan kuşlara gülümse..

Gecenin karanlığında, seccadene düşen göz yaşına gülümse..

Geceye eşlik eden sessizliğe gülümse..Gülüşünü neşesini gördüklerine gülümse..

Gülümseyemesen de ;Gülümsemeye gülümse……

Gülümse.” üzerine 4 yorum

 1. SaruHan Yazıyı okudum sabahın bu saatinde de bir cevap yazıp uyumak istedim. Uyandığında okursun inşaAllah.
  Öncelikle emeğine yüreğine sağlık, çok teşekkür ederim nezaketin ve vefan için. 🙂 Yazıya resim ayarlamak istedim ne kadar Arşive bakındım sa gülümseyen bir yüz resmi bulamadım. Anladım ki ne kadar az gülümseyen veya o tarz da az yazı yazıyormuşuz. Hep hüzün efkar mı var yazılarımızda. 🙂
  Sayende bunu fark ettim. Bu arada yerime 2 bin tane Salavat-ı Şerif çekersin olurmu :)))) Duygusula bağlama hemen gözlenir nemlenir biliyorum. Her akan göz yaşına Bin Salavat-ı Şerif ceza yersin )))) ona göre 🙂 Biliyorum nasılım diye merak ediyorsun söyliyim çok yorgun ve duana çok ihtiyacım var her zamanki gibi ben uyuyayım artık Allah emanet ol. Bua arada Canan abi sabaha kadar seni bekledim bunu okursun biliyorum uyandığında :)) iyiki varsınız ya Vala Çok şanslıyım bir gün Enes demişti ki 🙂 ya EhiL nasıl başarabiliyorsun o kadar çok iyi arkadaşın var ki .. Evet çok şanslıyım ama bu benim yeteneğim değil yada benim başarım Allah cc bana bir lütfu sizleri tüm arkadaşları tanımak SaruHan bey sende dahilsin iyiki varsın Saygılarımla… Aziz Dostlar..

 2. Selamun Aleyküm …
  Öncelikle gönlüne sağlık yormuşuz seni resim için helal et, hayal ettiğimden de güzel olmuş ,emeklerine sağlık..
  Hz Ali r.a. buyurmuşlar :
  En güzel cömertlik , imkanlar kısıtlıyken yapılandır.Yoğun tempoda mücadele ettiğini biliyorum zaman ayırman bile bizim değil senin VEFA nın ışığıdır. Sözde değil özde olmak gerekir.Zamandır herşeyi yansıtan,Göremediklerimizin duasına nail olmayı , ve duamıza katmak nasib olur inş.
  Salavat-ı Şerife gelince , Sevab denizinde kulaç atmam için vesile oluyosun Allahü Zülcelal razı olsun elbette büğük bir iştahla okurum 🙂 ağlamaya söz veremem , yapacağım şeylere söz veririm 🙂 iskonto yaparsan sürekliliği olsun gözyaşına 🙂 Yazılarını takip ediyorum son yazın çok güzeldi Mevla bu güzel yazılardan istifade etmeyi nasib etsin inş….Canan 🙂 senin yorumlarını da zaten fanatiği olduk 🙂 hayır cımbızla içlerinden güzel kelimeleri seçeyim diğorum , sonrasında bir bakıyorum ki kurduğun cümlenin hepsi cımbızla yüreğimize işlenmiş 🙂 gönlüne sağlık sizleri tanımak Rabbimin lütfu. duabahcesi ailesine saygılar .. Dua Bahçesinde gün ve gün artan dualarda buluşmak üzere

  Sevgi ve Saygılar …

 3. SaruHan gülümsettin bizi:) Allah razı olsun. İçimizden geldiği gibi yazıyor konuşuyoruz hani bir söz vardır”Söz kalpten çıkarsa kalbe kadar gider, dilden çıkarsa kulağı aşamaz…” Hamd olsun kalplerin sahibine bu fanide baki olan sevgiyi kalplerimize nakşedene.Teşekkür ederim vefana dostluğuna, Allah’a emanetsin..

  EhiL’im beklettim seni sabaha kadar ama bekletirkende seninleydim gönlümüz bir cancağzım ayrılık gayrılık yok ki bizde :)bak bir şarkı çalıyor derinden sözlerini biraz değiştirdim. Sen kalbinden başka yerde inan beni bulamazsın:))devamını yazmıyorum radyoda dinleriz:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir