Ana Sayfa » Genel » Güzel bakmak güzeldir ama.!!

Güzel bakmak güzeldir ama.!!

İnsan bazen anlatmadan kendini anlaşılmak ister, ama bazı şeyleri gözden kaçırır böylece kendini yıpratır üzer.

Herkesi kendi gibi sanmaya başladığınızda sorun yumağının içinde dolanır durursunuz.

Bana bu hayata en zor şey nedir? diye sorulsa, ahmak insanlara katlanmaktır derim.

Muhatabınız olan karşıdaki kişiyi anlamak isteseniz de anlayamaz kişinin kabiliyetsizliği, ahmakça davranışı bencilliği, inatçılığı, feraset sahibi olmayışı  adeta bazen sizi çıldırtır.

Güzel bakmak güzeldir  ama.!! bir yere  gelirsiniz ki adeta pes edersiniz. Çok güzel bir kumaş hayal edin onu elinize alın ama asla kıyafet için yeterli gelmez. işte bazen bir insanda çok güzel huy davranış görürsünüz, ve o güzel huy hatırına gördüğünüz kusuru örtüp kapatmaya çalışırsınız.  ama bu hiç yeterli gelmez. Başını örtseniz ayağını ayağını örtseniz başını açıkta bırakırsınız.

“Ve ömür böyle geçer gider.”  Bazen kabulleniş, bazen ızdırapla,  bazen neden sorularıyla..

İmtihan…

“Dünyada da bize cennet vaad edilmedi ki.” 

Sıkıntı anında bununda bir sınav oluğunu bilmek o şuurda olabilmek bir ferahlık verir. Gönül, kalp, akıl teskin olur. Hamd olsun dersiniz.  Açı yine acı olur ama Allah tan geldiğini bildiğiniz  musibete tahammülünüz dahada artar.

Hayat herkesin yapısına göre farklı yük yükler. 

 

Güzel bakmak güzeldir ama.!!” üzerine 4 yorum

  1. Dünyada da cennet vaat edilmedi değil edildi.
    Sav
    Dünyada muhakkak bir cennet vardır
    O nu bulan ahiret cennetini istemez.

  2. sen hiç yıpratma kendini senin ne kadar güzel yüreğin olduğunu seni seven dostların bilir zaten. kumaş olayınada gelince senin kusurları gece gibi örttuğunu seni seven dostların çok iyi bilir bu yazılarını zevkle okuyorum yüreğine sağlık yine herzamanki gibi harika olmuş eline sağlık EhiL.. 🙂

  3. Anlatmakmi zordur,anlasilmakmi her ikiside zor..halden bilmeyene halin bildirme diye bosa dememis aşiklar.fakat buna ragmen israrla anlatmaya izahat etmeye calistigin halde anlasilmiyorsan ki bu bazen annen akraban abin ablan veya dostun..fakat hayat arkadasin seni anlayamiyor ise Allah o insana yardim etsin..yani anlasilabiliyor olamamak çok kotu,bir yil hasad mevsimini bekleyip mahsulu yele sele kaptirmak gibi..cok sey soylenir bu konu uzerine ama burda kesiyorum anlasilmak dilegi ile ))))

  4. La ilahe illallah ın manasına ermek,, cennete düşmektir dünyada iken ; sırrına ermektir hakikat yolunun bize çizdiği VAAD edilen cennet ırmaklarının rotasının.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir