Ana Sayfa » Sohbet » Liseli Sohbet

Liseli Sohbet

Liseli Sohbet

     Liseli sohbet ayrıcalığı ile sohbetin gençler üzerinde egemen kılınması, sevgi ve saygı hassasiyeti ile oluşan nesilleri, birlik ve beraberliği sentezleyen oluşumun sohbet dayanağıdır. Liseli sohbet, gençlik sohbetinin oluşumuna yardımcı sohbettir.

     Liseli sohbet, gençlerin sohbet anlayışına paralel olarak oluşmuş, boş zamanlarında bu sohbet ile dini bilgi ve İslam ahlakı neticesinde fikir alışverişi, insanlar nezdinde tecrübeli olma yoluna ışık tutulmuştur. Liseli sohbet bu tecrübe ile sohbeti daha iyi bir geleceğin ensar’ı olacağını düşüne gelmiştir. Liseli sohbet sayesinde okul ve üniversite hayalleri gündeme taşınacak güzel bir bölümün hayalini paylaşma gereği duyacaklardır. Liseli sohbet ile insanlar bilgi birikimlerini paylaşacak, daha sıcak ve samimi sohbetler oluşturma icazetini de kazanacaklardır. Hayatın sadece bir çocuk dönemi sürecinden geçmediği gerçekliği gündeme gelecek, insanların sürekli azim ve çalışma esasına dayalı olduğu gerçeği de bu sohbet bünyesinde gerçekliğe erecektir. Liseli sohbet, insancıl ve kaliteye hizmet veren bir sohbet adabına dikkat çekerek, insanları batıldan uzaklaştıracak esaslara dayalı bir sohbettir. Liseli sohbet sayesinde kendi örf ve adetlerimizin bilincine varacak, hizmeti ve adaleti sağlayacak yeni nesillere ihtiyaç duyulacağı gerçekliği önem arzı olacağı bireyleri temsil etmelidir. Samimi sohbet yolunun, bencillikten ve insanlarla uzaklaşarak bir şehir tiyatrosu kuracak kümeye vasıf toplumlardan değil, sevgi ve saygı ile insanlara Allah rızası hükmünce adil davranan bireyler olması yönü oluşumu entegre edilmelidir. Kalpler Allah için vicdanen yoklanmalı, düşünce ise Allah için hüküm vermelidir. Liseli sohbet bu özelliğiyle dini sohbet vasfını kendi bünyesinde toplayan en güzel oluşumlardan biridir. Erdemli ve ahlaklı bir toplum, ancak Hakk’ı gözeterekten ileri gelmektedir. Müslüman yapan en önemli ayrıştırıcı etkeni de oluşturmaktadır.  Liseli sohbet, Liseli sohbet odaları bu sohbet haizine katkı sağlamakta, sağlıklı ve kaliteli sohbete önem veren bir varlığın da delili olduğu önemi sizlerle paylaşılacak bir zemine dayalıdır. Doğru ve dürüstlük yöntemine ilaveten oluşan sohbetler, daima yaşarlılığını kaybetmeyecek sohbetlerdir. Temel sağlam ise gelecek de inisiyatif ile doğru yola meyledecek, sohbet feyzini insanlara doğru şekilde aktaracak bir esaslığa da sahipliği olacaktır. Liseli sohbet odaları, dini duyarlılığı ön planda olan insanları daha etkin şekilde çevreleyen sohbet özdeşliğini kendi yansımasında hissettirecek özelliğe sahiptir. Liseli sohbet, gençlerin etkin şekilde sohbetini kavrayıp duygu dünyasına güzel örneklemeler biçen bir kaliteye sahip olacaktır.

     Liseli sohbet, sizlerin keyif ve eğlence dolu sohbetinize ihtişamı ile süsleyecek, daha özverili bir sohbet yolunda gereken ilkeleri de hassasiyetle sunacaktır. Bu yönüyle sohbetinizin kalıcı, barış ve esenlikle geçmesi dileği sizlerin hizmetine arz olunur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir