Ana Sayfa » Genel » Yalnızlık ve TeknoLoji

Yalnızlık ve TeknoLoji

Merhaba Duabahcesi.Net kullanıcıları, bugün sizlere yalnızlık korkusu, yalnızlık fobisi hakkında bilgi vermek istedim. Teknolojinin hızla yayılmasından dolayı, insanlar kendi kabuklarına çekilmeye başladı. Yalnız kalmak huzur verir oldu bir çoğumuza. Oysa ki yalnız kalmak hiç de huzur verici bir şey değildir. Günümüzde evlenme yaşı 30 lu yaşlara kadar dayandı. Bu da teknolojinin hızla gelişmesi sonucu, insanların arasında iletişim kopuklukları olmasından kaynaklanıyor. O yüzden teknoloji ve internet insanlar için faydalı mı? yoksa zararlı mı? tartışılması gereken bir konudur. Bana göre dengeyi sağlayabildiğimiz sürece faydalıdır. Her zaman dediğimiz gibi, her şeyin aşırısı zarardır.

Yalnız kalmak şu an için ( gençlikte) yalnız kalmak, kafa dinlemek herkese huzur verse de, ileri doğru baktığımızda hiç de güzel bir görüntü çıkmıyor. Newton’un deyişine göre “Aşk köprü kurmaktır, insanlar köprü kuracakları yerde; duvar ördükleri için yalnız kalırlar.” Ne kadar güzel bir bakış acısı değil mi? Köprü kuralım arkadaşlar, aşka duvar örmeyelim. Yalnız kalmak hiç bir kimsenin kaderi değildir. Aile kuralım, anne , baba, amca, teyze olalım. Teknolojinin bizleri esir etmesine izin vermeyelim. Sohbet ortamlarından, muhabbetlerden uzak kalmayalım. Kendimizi, insanlardan ne kadar soyutlarsak o kadar yalnız kalırız.

Yalnızlık… zor şeydir. Ben daha küçük yaşta, anne ve babamı kaybettim. Yalnızlığın en dip noktasını küçük yaşlarda gördüm. O nedenle yalnızlık hiç öyle güzel bir şey değildir. Omzuna yaslanacak birini bulamamak kadar kötü bir şey yoktur. Velhasıl kelam yalnızlık zor şeydir arkadaşlar. O nedenle insanlardan kendimizi soyutlamayalım. Sohbet ortamlarından, arkadaşlıklardan uzak kalmayalım.

Yalnızlıktan sıkılmış ve dertleşecek bir dostunuz yok mu? Sizin ruhunuzdan anlayacak bir ruh eşimi arıyorsunuz? DuaBahcesi Sohbet sayfamızdan, sohbet odalarımıza katılarak dilediğinizce sohbet edebilirsiniz. Dostluk ve arkadaşlık üzerine kurulu duabahcesi chat sayfamız, sizlere en güzel muhabbet ortamlarını sunmaktadır. . Türkiye’nin her ilinden insanların olduğu ve dostça sohbetlerin döndüğü bu ortamda sizlerde yerinizi alın. Chat odalarımızda, yeni arkadaşlıklar edinip, kalıcı dostluklar kurabilir ve yalnızlığınıza son verebilirsiniz. Keyifli Sohbetler.

Yalnızlık ve TeknoLoji” üzerine 2 yorum

  1. HazaR öncelikle aramıza Hoş Geldin..
    Yazıyı okudum yazı kendi iç dünyamızla bizim yüzleşmemizi sağlıyor. Emeğine sağlık çok güzel olmuş..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir