Ana Sayfa » Genel » 28 Şubat

28 Şubat

28 Şubat’a gelmeden önce kısacık bir geriye  bakalım. Malum dününü  bilmeyen, asil geçmişine ve Ecdadına düşman yetiştirilmiş bir toplumuz ne  yazık ki.

Kul her daim sınanır.  Ferasetli mümin kul ise sınandığını anlar, anlamasa bile samimiyeti ve dinine bağlılığı ile şer ile mücadele eder.

Cumhuriyet ilan edildikten sonra, Şapka kanunu kılık kıyafet kanunu, o kanunu, bu kanunu, diyerek ayak direten halk Vatanın her yerinde  idam ediliyordu. Ne yazık ki bunun başında Din Alimleri geliyordu.

Savaş meydanlarında kazanan bir halk kafire, düşmana yenilmeyen halk, bir şapkaya yenik düşüyordu. Ne acı.!!

Bir topluluk, Bu aziz milleti,  din, Vatan aşkı ile yanan sinleri adeta cezalandırılıyordu. Kur-an okumak yasaklanmış, Ezan Türkçeleşmiş, Peygamberi anmak ise adeta Laikliğe savaş açmak diye algılanıyordu.

Zaman akıp gidiyordu.. Müminler için ızdıraplı ezandan  uzak yıllar..

Yıl 1970 li yıllardı,  Kıyıda köşede  dinini yaşamaya gayret eden aşırı dinci, yobaz, gerici, cahil yaftalarına maruz kalıyordu.!  Damarlarında asil kanı taşıyan bu vatanın evlatları ecdadın izinden gitmek için ayağa kalkıyordu.

Anadolulu bu toprakların asıl sahipleri artık bizde bu sahada varız demişlerdi,

Siyasi ve her alanda var olmaya kararlıydılar. Şahlanmış Ecdatlarının izinde olduğunun beyanı ile yeni tüyü bitmiş delikanlı gibi ayağa kalkmışlardı.

Artık bir zümre vardı ki, baharda  açan çiçek misali  başını  kaldırmıştı,

Rahmetli Erbakan’ın deyimiyle “Bir çiçekle bahar olmaz ama, Her bahar bir çiçekle başlar.”

20 ocak 1970 tarihinde Milli nizam patisini kurdu.

Siyaseti önemsemeyen Müslümanlar, Müslümanları önemsemeyen siyasetçiler yönetir. deyip Siyasete giriyordu Rahmetli Erbakan.

Böylece girdiği bu  yolda mücadelesini  yapmış tek gözettiği ise sadece Allah’ın rızası Halkının milletinin çıkarları olmuştur. Uzun zaman verdiği mücadelede ise kısa sürelik başbakanlık yaptıracaklardır. Her ne durumda olursa olsun asla pes etmeyecektir. Milli yerli Davasından asla vazgeçmeyecektir.

Şer ittifakı kafire düşmanlığı  ve oyunlarına çomak sokması onu makamından edecek, yapmak istediği şeyleri yapmasına müsaade edilmeyecektir.

Zamanın medyasının baskının bir ayağı Ordunun başındakilerin laiklik elden gidiyor irtica hortladı bahanesi ile diğer baskının ayağı  bürokratların ee efendim olmaz ama dini siyasete alet ediyorlar, irtica bunlar yüzünden hortladı nidaları, Meclisi ayaklandıracaktır, İftira yalan algı kampanyaları alıp başını gidecektir.

O zamanki siyasetin başında olan siyasi liderler ise her bir yerden edata çakal kesilmiş  akbabalar gibi onlarda baskının artması için geri durmayacaklardır.

Tarih 28 Şubatı gösterdiğinde MGK toplantısı yapılacak bu toplantı ile namaz kılan, dini hassasiyeti olan her ordu görevlisinin ordudan atılması için Erbakan’ın imza atması istenecekti.  Ankara Sincan da tanklar yürütülecek, ya görevi bırak yada darbe yaparız tehdidinde bulunacaklardır.

Aleni darbe olmasa da  tarihe Postmodern darbe olarak Tarihe kara bir not düşecektir.

Başörtüsüne özgürlük, Millileşme, Dışa bağımlıktan kurtulma, tüketici toplumdan  çok üretici topluma geçmeyi hedefleyen, Özgürlükçü düşüncelerini  hayata geçirmesine fırsat tanımamışlardı.!

Erbakan’a parmak sallayan zihniyet kendilerinden olmayan topluma şunları diyordu.  “Sen ey dinini yaşayan Anadolu çocuğu; Sen benimle eşit değilsin. Sen ancak işçi olabilirsin,  Senin  baş örtülü annen  ancak benim evimde hizmetçi olabilir. Senin baban  apartman görevlisi olabilir. Sen Anadolu çocuğu benim çocuğumun eskilerini giymek zorundasın, sen ey dinini yaşayan içki içmeyen yobaz orduda görev almazsın bu ülkenin yönetimde bulunmasın sen benimle eşit olamasın..!!!

Sen dinini ancak köyünde yaşayabilirsin demekti.

Böylelikle Laikliğin ardına saklanıp dinini yaşamaya gayret eden zümreyi adeta dışlayacak onu tüm sosyal sınıflardan hatta her yerden uzaklaştırıp, soyutlama gayretleri dur durak bilmeyecekti.

Erbakan hoca kendi eli ile bunlara engel olamasa da, yetiştirdiği talebeleri bunları yapacak Erbakan’ın hayallerini gerçekleştirecektir.

Allah nurunu tamamlayacaktır, 

Artık bir zümre vardı ki, baharda  açan çiçek misali  başını  kaldırmıştı, Bir çiçek baharı getirmiş, yetmemiş onun gibi onun rengine bürünen binlerce çiçeğin yeşermesine hayat bulmasına sebep olmuştur.

28şubat bir Postmodern darbe idi evet,

Kim bilir, o şer gördüğümüz vakıadan bizlerin bilmediği ne hayırlar doğurmuştur Rabbimiz..!!

28 Şubat” üzerine 4 yorum

 1. Kendi yazıma yorum yapmak değişik bir duygu. Yazıya baktım da ne acı, yazıya dökmediğim yığınla şey var.
  Geçmişe bakıp nereden nereye geldiğimizi kıyastan dolayımı bu hal bilmiyorum.
  Ne büyük sınavlardan geçmişler. Ama hissettiğim bir şey var ki acı üzüntü, yazıya dökmediğim, Erbakan’nın Soydaşlarımıza yolladığı 1 trilyon yüzünden yediği hırsız damgasının acısı mı, yediği hapis cezası mı ve daha neler neler.
  Şimdi Onca vatan hainini yer varken bu topraklarda nice bu Güzel Allah Dostlarını yer üstünde iken gülümsetemedik varlığımızı hissettiremedik.
  Allah Erbakan’a gani gani Rahmet eylesin. Mekanı Firdevs cenneti olsun.

 2. EhiL yazını okurken gercekten çok duygulandım .Benim dedem Erbakanla birebir siyaset yapmış biri ve Dedemler Erbakan korkut özal ve oğuzhan Asıltürk Fehim adak gibi rahmetli Erbakanın yanında dava arkadaşları ile birebir görüşen insanlarmış.Ve hep anlatırlardı ve Erbakanın bizim evde değeri çok buyuktur .Gerçekten tam bir mucahid Rabbim mekanını cennet eylesin Bu dünyadaki haksız yere ugradığı karalamaların hapis hayatının ecrini kat kat versin ebedi mekanımızda ..Ve şimdi Rabbimin bize bir lutfu olan Recep Tayyip Erdoğan gibi bir talebeyi yetiştirmiş .Allah ım ömrüne bereket versin Onun hayalini gercekleştiriyor ve gercekten sadece halkı için çalışıyor .Bu kadar nimet içinde yuzen bu kadir kıymet bilmez kesim hala taş atmaya çalışıyorlar .Bizim ülkemizi bölerken ki ALLAH öyle bir şeye fırsat vermesin ) bombalar yagarken bu chp li bu şu partili diye ayırım yapmadan yagacak ..Oynanan oyunların farkına varamayan aciz örümcek kafalı zihniyetten dolayı Rabbim bizleri imtihan eylemesin .Rahmeti ile muamele eylesin bizlere merhameti ile …Ayy ben yine içimi dökmeye başladım susuyum en iyisi 🙂 Sonuç olarak Allah Erbakana rahmet eylesin ve yetiştirdiği evlatlarına güç kuvvet başarı zafer ihsan eylesin .Eylesinki oynanan oyunlar kurulan sayıları bile telaffuz edilemeyen tuzaklar boşa cıksın .Allah nurunu tamamlasın ..okuyan herkesi Yüce Rabbime emanet ediyorum .Malum bugun gunkerden cuma ve ben cuma gunleri ayrı bir duygusal oluyorum her zaman duygusalım ama cuma benim için bir başka .Sabki Rabbimle buluşu butun bir haftanın hesabı gibi 🙂 Cumanız mubarek olsun .Hep hayırda kalın inşALLAH :)…

 3. Ben de bir 28 subat mağduru olarak aklima gelen tek şey özgürlüğümüzün elimizden alınması o kara günde hayatimız karardı okul koridorlarinda ya baş açılacak ya da bu okulu terkedin dendi bize. Biz ne yapmistik ki istedigimiz sadece Allahin bize emrettigi sekilde okumaktı. Cok zor günler gecirdik ben ve benim gibi olan arkadaşlarımız. Yaşadıklarımızı anlatmak sayfalar tutar. Rabbim Erbakan hocayada gani gani rahmet eylesin inşallah millet olarak vakti zamaninda büyük bir imtihandan gectik Rabbim.bir daha yasatmasin inşallah. Şer gördüğümüz hayır hayır gördüğümüz oldu insallah. Hayrı görebilmek icin bi bedel ödememiz gerekiyormuş ödedik. Rabbimden gelene razıyız her daim. Ehil yazin beni o günlere götürdü eline yüreğine saglik canım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir