Ana Sayfa » Genel » İyi Dostlar..

İyi Dostlar..

Dostun varlığı,

Tebessümü ile  yanınızda oluşu yüzünüzde tebessüm olur. Kuracağı en küçük cümle bile size sayfalar dolusu yazılar yazdırmakla kalmaz, gönlünüzde  huzur olur, neşe olur.

Ben dost diyorum; Siz sevgili diyin, arkadaş diyin, yar diyin, yaren diyin, ne derseniz deyin ama yüreğinizde sevgiyi,  huzuru, mutluluğu, sevinci hissettiriyorsa adının namının  pek bir önemi kalmıyor.

Size çok kişi seni seviyorum, yada sen çok iyi insansın, iyiki varsın, sana gıpta ediyorum,  sizi beğenmeleri  yada güzel cümleler kurmaları nefsinizi, gönlünüzü, belki sadece bir kaç saniyelik  hoşluk veya iyi hissettirebilir.

İşte tanımladığınız ama kimsenin tanımlayamadığı yada tanımlanmasına bile gerek duymadığınız öyle kişiler olmalı ki hayatınızda..

Olmadık anda çıkagelen, sevgi ile yaranızı saran bazen bir sevgili,  bazen bir dost, bazen aileden biriymiş gibi dertleşe bildiğiniz kişi yada kişiler.

Bu  dostların , sevdiklerinizin size kattığı zenginlik bir başkadır.

Varlıkları size öz güven, cesaret, umut, güç verdiği gibi sizi şımartır hemde öyle şımartırlar ki, şımarıklığın  yan tesiri olmadan bencilliğe sizi kaptırmandan şımarırsınız, evin yaramaz kedisi gibi.

Yılmış, bezmiş bıkmış, usanmışlık hissettiğiniz  anlarınızda Hızır misali  çıkarlar ortaya.

Hani anlatılır ya  gece karanlığında çölde kaybolurmuş eskiden insanlar. İşte o gecenin karanlığında gökyüzünde yıldızlara bakıp yönlerini bulurlarmış yolcular ve kervanlar..

Işıl pırıldayan yıldızlar gibidirler sizi gerçekten sevenler..

Size hissettirdiği duygu öyle güzel ki  anlatılamaz adeta yaşanır cinsten, ve  bu kişiler sadece gönül dünyanızı mamur etmezler.

“Ahiret hayatınızın da mimarlarıdırlar.”

Muhabbetullah devreye girer. Sizi Allah rızası için severler. Menfaat duygusu olmaksızın. Varlıkları sadece gam, keder, hüzün dağıtmakla kalmaz. Sizi öyle sararlar ki Günah ve cehennemle aranızda dağ, tepe olurlar.

Sevgileri  sizi gaflete düşmeye meylettiğiniz an sizi uyandırır. Aklınızı, kalbinizi, nefsinizi, ruhunuzu sevgi ve ilgileriyle esir alırlar.  Bir anne  şefkati, bir baba merhametini, bir kardeş özlemi, bir sevgili hasreti, ve hangi duyguyu arasanız onlarda bulursunuz.

Yeter ki gönlünüzü açarken samimi olun.

 

 

 

İyi Dostlar..” üzerine 7 yorum

 1. gülen yüzü olması insanın dostluklarda güzel…

  EhiL dostların olduğu kadar sevmediğin ben gibi insanlar da olacak ki ; sevdiklerinin değeri anlaşılsın 🙂

  yaşasın kötülük :))

  öcüüüü

  1. Halid 🙂 her sevmediğimiz keşke sen gibi olsa hayat bayram dünya cennet olurdu. 🙂 Yaşasın iyilik diyelim. 🙂

 2. O dost ki işte gülmeyi unuttuğumuz anda bize gülmeyi tekrar hatırlatabiliyor. Şu dünyada bir insanın herşeyidir dostları.Saçmaladığımız zamanda sıkılmadan dinleyebiliyor gerçekten böyle 100 kere anlatsan birdaha ki anlatmanda tavana bakmaz eminim Ne kadar saçmalarsan saçmala işte sabırla dinliyor ve öğüt verebiliyor. Diyecek sözü kalmadı mı ağlıyor be abi seninle birlikte ağlayabiliyor.. Daha ne olsun da İşte benim canım yandığında gerçekten onun da canı yanıyor, hissettiğim acıyı benim kadar belki benden daha fazla yüreğinde hissedebiliyor.. Aynı şekilde ben mutlu olduğumda benim başarılarıma benden çok mutlu olabiliyor. Oysa bir başkasının sevincine, başarılı olmasından doğan mutluluğuna kıskanmadan ortak olmak her babayiğidin harcı değildir. Dost ya hani bu git dersiniz gitmez ittiğinde sarılır insana. Herkesten kaçmak istediğinizde sizi hiç bırakmaz ki hayır diyemezsiniz dostlarınıza Bunların hepsini içten ve menfaat beklemeksizin sevgiyle yaparlar Hiç bir zaman senin gibi dostum olduğu için pişmanlık duymadım iyiki varsın EhiL Emeğine sağlık güzel yazıydı

  1. Şaşırdım yazmana Exqect hep beklemediğim anlarda ortaya çıkıyorsun. Yorumu okurkken gülümsedim ne çok anı ne çok ortak güldüğümüz şey geçti aklımdan bielmezssin. Ne zaman araya zaman geçse Hayalet gelir aklıma ve gösterdiğin tavır. Yıllar geçse de galiba unutamıyor insan. Ne çok güldüğü anları nede ağladığı zamanları. Yorumun içinde çok teşekkür ederim. İki defa okudum yazdığını ne kadar acını yada sevincini paylaşabildim bilmiyorum ama paylaşabildimse ne mutlu bana. Dost vefaydı arkanı toplamaktır kusurunla seni sevmekti. Sevdik ve sevildik Elhamdulillah. Dilerim çok daha güzel dostların olur. Çok teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir