Ana Sayfa » Genel » ALLAH ‘ım cc SEN ne güzelsin..

ALLAH ‘ım cc SEN ne güzelsin..

NE GÜZELSİN RABBİM?

İnsan hayatını anlamını bulmaya çalışan çoğu zaman anlamsız bir şekilde hayat süren nadir zamanlarda yolunu düzgün bir şekilde yürüyüp ilerleyen varlık.Allah( celle celaluhu )ise onun içene inanma duygusunu onun içinden çıkaramayacak kadar sağlam bir şekilde yerleştirmiştir.İnanç gerçekten çok önemli insanı hayata bağlayan en önemli güç.

İnanca bir olana inanmak onun rahmetine sığınmak onun rızası doğrultusunda hareket olarak bakabiliriz.Neden insan inanır?Neden bir yaratana bir olan bir varlığa inanma ihtiyaç duyarız?Bunun insan yapısıyla çok yakından alakası vardır.Biz insan olarak aciziz ,güçsüzüz bir güçlü varlığa ihtiyaç duyacak kırılgan bir yapıya sahibiz. İnsan ise Allah tarafından yapısı ayarlanan onun istediği şekilde yarattığı muamma bir varlık.

Rabbimiz bize o kadar rahmetle bakıyor ki bizim için çözüm olacak her şeyi lütuf olarak bizlere sunmuş ve bizi hiçbir zaman rehbersiz bırakmamış insanların sıkıntılarını problemleri yeri gelmiş ayrıntısıyla yeri gelmiş bir olaya binaen yeri gelmiş sırf öğreterek yerinde ise işaretlerle belirterek hep bizim faydamıza olacak bilgileri her alanda peygamberleriyle gönderdiği kitaplarda anlatmıştır.

Rabbimiz bize her derdimize çare olacak her alanda reçeteler sunmuştur.

Bu reçetelerin toplu olarak sunulduğu kitap ise kuran bu reçetelerin bütününe ise İslam denir. İslam ise Allah ın bizim için seçtiği o biricik din Müslüman için vazgeçilmez ve aynı zamanda mutluluk kaynağı .İslamiyet ise işin ehlinin elinde hastanın yazdığı şifalı ilaçlar misali her derde deva bir seçenek ama işin ehli olmayandan alındığı zaman hastasına yanlış teşhis yapan yarım doktor gibi İslamiyetten değil onun yanlış anlaşılmasından kaynaklanan yanlışlara götürecek kadar hassas olunması gereken önemli bir şifa kaynağıdır.

Tabi hata insanın varlığından bu yana onla bütünleşmiş bir kavram insanın hatalarının son bulması ise yanılgısız rehberlerin ona el uzatmasına ve ona öncü olmasına bağlı .Rabbimiz güzel anlatacak Kuran ı bir reçete gibi sunacak Efendimizi( sallahu aleyhi ve selllem) en güzel tanıtacak rehberlere ihtiyaç var.. İslam insana dinini yaşayacak kadar bilgiyi öğrenmeyi farz kılmıştır.

Hepmiz Müslüman olarak rabbimizi anlatan ve aynı zamanda gösteren yansıtan bir aynayız .

Biz nasılsak çevremizde aynı olur.içimizin yansımalarının sonuçlarını dışarıda çok rahat görebiliriz.Çevremize bakarken kendimizi gördüğümüzün kendimizi eleştirdiğimizin farkında mıyız acaba?Müslüman olduğumuzun bizi düşünen bize her türlü imkanı sunan insanlığın en güzellerini bizlere rehber olarak sunan bize önder yapan o güzel rabbimizi daha çok tanımaya çalışmamız gerekmez mi ?

ALLAH ‘ım cc SEN ne güzelsin..” üzerine 2 yorum

  1. YuSuf yuregine saglik. Guzel tespitler yapmissin. Allah (c.c) razi olsun insallah. Rabbim ilmini artirsin. Kalbimize gonlumuze tecelli nazar eylesin Kalbimizi gonlumuzu ilahi askiyla feyzi ile doldursun Nuru ile suslesin insallah. AMIN

  2. amin inşallah okuyan gozleri RABBİM CC narı cehennemden korusun yazılarla sizlerle guzel siz okudukca anlam kazanır tşk ederim guzel duygularınıza ..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir