Ana Sayfa » Genel » Duabahcesi sizin için ne anlam ifade ediyor.

Duabahcesi sizin için ne anlam ifade ediyor.

Sanal hayatın içinde neden varız. Herkes için farklı sebepler vardır. Değişmeyen bir gerçek var ki çoğu kişi için bu ortamlar kendini en iyi ifade edilebilen bir ortamdır. İyi  yada kötü kendi kişiliğinizi aslında içinizden geçen ne var ise onu en doğal hali ile yaşıyor ve yansıtıyorsunuz zannımca öyle, en azından ben öyleyim.  Artık zaten günümüzde hemen hemen herkesin bir sanal dünyası var.

Adları değişik değişik bu bazen facebook olur bazen instagram vs vs değişik değişik sosyal ağlar. Duabahcesi chat sitesi de buna benzer sosyal ağlardan biri ama küçük ama gönüllerde büyük yeri olan bir yer.

Bunu ben kendim için öyle özetliyorum fakat arkadaşlarla da muhabbet ederken onlar içinde öyle olduğuna çok tanık oluyorum.

Neden EhiL  Duabahcesinde çok takılıyorsun diye sormuştu arkadaş, çokmu burada gülüyorsun yada mutlu oluyorsun demişti. Öyle düşündüm de.!

Aslında burada sadece çok mutlu olmak yada eğlenmek maksadı gütmedim.

Her anımda burada mutlu olup neşelenmedim. Kırıldığım, kırdığım, kızdığım, karşıdaki arkadaşımı kızdırdığım, öfkelendiğim, sinirden delirdiğim anlarda oldu.

Ben burada yani duabahcesinde çok mutlu olayım real hayatın sıkıntılarını unutayım diye de katılmıyorum.

İnsan sanala sadece parmakları ile  katılmıyor aynı kalp aynı beden ile katılıyor, Haliyle duygularımız hislerimiz, sıkıntı veya neşe eşlik ediyor nereye gidersek gidelim.

Duabahcesinde Aile sıcaklığını, görmeden sevmeyi, özlemi vuslatı nasihati, tecrübeyi, vefayı, mutluluğu, içten bir tebessümü, ve dostluğu bir çok güzel duyguyu yaşayabildiğimiz yer.

Beni çok mutlu eden bir yer Duabahcesi hatta öyle çok ki mutluluktan ağladığım oldu kahkaha ile gülerken çok kere göz yaşım akmıştır. Güzel günlerim çok oldu. Sadece bu günler çoğunlukta olduğundan kalmıyorum yada devam etmiş değilim burada olmaya.

Bazen sığınağım, sessizliğe gömüldüğüm yer kimsenin elinin ulaşmadığı küçük ama dediğim gibi kocaman dünyam. Bedensiz cisimler, varlıkları olan ama sadece özlerinin öz hali ile karşınıza çıkan, kimi standapcıları aratmayacak kadar espri yeteneğine sahip, kimi isimsiz namsız bir bilge, kimi her konuda söylenecek sözü olan bir hatip, kimi kendi dünyasında bir prens yada kızlar prenses herkes kendi dünyasında ama değişmeyen tek şey var ki herkes öz hali ile kalbini alıp geliyor.

Herkesin evi oluyor burası. Stresten kaçıp nefes aldığı yer oluyor. duygularımı kızgınlıkların, öfkelerin teskin olduğu yer.

Bu yüzden bizim evimiz, duabahcesi.

Peki sizler için ne anlam ifade ediyor burası? Her kesin yorumunu merak ediyorum aslında. Saygılar.

Duabahcesi sizin için ne anlam ifade ediyor.” üzerine 2 yorum

  1. Duabahcesi ;

    Sen nasıl bir dağsın ki , üzerine bir sürü kar yağsa da , her zaman baharı yaşatıyorsun…

  2. öncelikle merhaba 🙂 duabahçesi tum sohbet kanalarının içinden en samimisi çünki oranın sahibi samimi bir insan bu samimiyetide kanala bulaşmış hele hele kanalın gizli bir ablası var ki harik ötesi mukemel bir insanm yani canan abla bu iki insan bu kanalı güzeleştirmeye yetiyor onun için ikisinede teşekkür ederim .. çabuk krılan biri olduğumdan öturu bu kanala hep geldim gittim ama gerçektende stres ata bildiğim tek yer duabahçesi oldu yanlız bu son zamanlarda birde özeleştiri yapayım ki bu güzelim kanal dahada güzeleşsin bu kanala her yöreden insanlar gelir kürdü türkü zazası alevisi çerkezi kanal adminleri bu konuda eksik kalıyor ben bir kürt olarak sadece kendi dilimden bir şarkı sözu yazdığım için hem kanal genelinde hakarete uğradım hemde özelimde küfür yedim ondan sonrada ayrıuldım burada ama kalbim hep burada gelir buradaki o mukemel yazıları okur giderim EhiL DEDİĞİ gibi gerçektende buraya yani duabahcesine girdiğim zaman dunyevi sıkıntılardan sanki uzaklaşmış gibi olurum inş daha güzel olur ırkçılığın her turlusunu yapan insanlardan temizlenir.. ALLAH emanet olun saygularımla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir